Wprowadź słowa kluczowe

Współpraca

Jak powstaje projekt

Jak pracuję

Wywiad i inwentaryzacja

Pracę nad projektem rozpoczynam od spotkania i rozmowy z klientami. Zadaję pytania, które pomagają mi skroić funkcje wnętrza na ich miarę. Pytam o przyszłych mieszkańców domu, ich nawyki, styl życia, czego potrzebują w przyszłym domu, a czego absolutnie nie chcą. Proszę ich o przygotowanie zdjęć, które są dla nich inspiracją, abym mogła zobaczyć klimat, w którym dobrze się czują. Jeśli budynek istnieje, mierzę pomieszczenia oraz wykonuję zdjęcia stanu obecnego. Jeśli obiekt jeszcze nie istnieje, proszę o udostępnienie mi projektu.

Agata Ruszkowska

Koncepcja

Po zebraniu potrzebnych informacji tworzę koncepcję przestrzeni. W większości przypadków jest to od razu wizualizacja. Zdarzają się jednak projekty, w których pokazuję różne możliwości rozwiązania funkcji, na płaskich rzutach. Po analizie i wyborze tej właściwej, tworzę do niej wizualizację.

Dokumentacja techniczna

Po zaakceptowaniu koncepcji sporządzam dokumentację techniczną. Składa się ona z szeregu rysunków technicznych oraz opisu z wyszczególnieniem proponowanych przeze mnie materiałów oraz przedmiotów do wykończenia wnętrza.

Nadzór techniczny

Na początku realizacji projektu spotykam się z poszczególnymi wykonawcami. Odpowiadam na pytania, wyjaśniam wątpliwości i jestem do dyspozycji pod telefonem. W razie potrzeby odwiedzam budowę, żeby upewnić się, że realizacja jest zgodna z projektem.